Yeni Geliştirilen SERS-T™ Tanker Modeli kullanılarak SERS™ Ürünü ile SIRE 2.0 Eğitimlerine Başlanıyor.

8 Temmuz 2023 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Dursun Alkan, SERS™’nin ürünü olacak Tanker Modeli SERS-T™’yi  ve İTÜ Denizcilik Fakültesine kurulmakta olan Gemi Makine Dairesi SERS™’yi görmek için ziyarete geldi.

GDS Mühendislik ARGE tarafından geliştirilen SERS™’nin geliştirildiği İTÜ Denizcilik Fakülte’ sindeki görüşmede TÜBİTAK 1501 Projesi kapsamında Tanker Tipi Gemi Personelinin SIRE 2.0 ve ISM Kod’a Göre Eğitimleri için geliştirilmekte olan SERS-T™ tanıtıldı. SERS-T™ ile birlikte Tanker Gemisine çıkacak olan denizcilerin eğitimi konusunda yeni bir sistem oluşturulacak. Tanıtım sırasında aktif olarak kullanılan SERS™’nin de tanıtımı yapıldı.

Geliştiren simülatör içerisinde Tanker gemisi makine sistemleri matematiksel olarak modellenerek, Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) Panelleri Tasarımı yapılacak. Geliştirilen simülatör Tanker Gemilerinde gerekli olan SIRE 2.0 ve ISM Koda uyumlu olacak, İşletim ve Yönetim seviyesi eğitim senaryoları ile birlikte Tanker Gemisinde çalışacak olan gemi adamları eğitimlerini icra edebilecek.

Ziyarette İTÜ Denizcilik Fakültesine Kurulmakta Olan SERS™ İçin Simülatör Merkezi Gezdirildi.

SERS™’nin İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde ön kurulumu gerçekleştirildi. GDS Mühendislik ARGE ve SimBT ile birlikte iş birliğiyle İTÜ’ye kazandırılan SERS™, Doç. Dr. Ahmet Dursun Alkan tarafından büyük beğeni kazandı. Kendisi SERS™ ve SERS-T™ için ayrıca kendi görüşlerini ve tavsiyelerini de Dr. İsmail Çiçek’e iletti.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Simülatör Merkezi’ne kurulmakta olan SERS™, eğitim için teknolojiye ayak uyduran yapısı ve günümüz gemi modellerine hızlı adapte olması sayesinde, Türk Denizcilik okullarından İTÜ Denizcilik Fakültesi’ndeki öğrencilere eğitim verilmesini sağlayarak, sektöre bilinçli ve gemi makine dairesi hakkında bilgi sahibi denizciler yetişmesini sağlayacak.

Posted in About GDS.